World Cup in Space Models – „Sowiniec Cup” (World Cup in Krakow)

W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią COVID-19 oraz wytycznymi i decyzjami CIAM FAI i Aeroklubu Polskiego, Puchar Świata w Modelarstwie Kosmicznym – „Sowiniec Cup”
(World Cup in Krakow), w terminie 6-7.06.2020 nie odbędzie się. Zawody w formie otwartej rywalizacji sportowej, zostaną rozegrane w późniejszym terminie, o ile będzie to możliwe i bezpieczne dla uczestników. Wszelkie informacje na temat formy i terminu imprezy zostaną ogłoszone co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.

In connection with the current pandemic situation COVID-19 and guidelines ad decisions CIAM FAI and Aero club of Poland, World Cup in Space Models – „Sowiniec Cup”
(World Cup in Krakow), within 6-7.06.2020 will not take place. Competition in the form of open sports competition, will be held at a later date, as far as possible and safe for participants. All information on the form and date of event will be announced at least on month in advance.

Dyrektor zawodów / Contest Director

Mateusz Niebielski

Smutna wiadomość

Dotarła do nas smutna wiadomość, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas założyciel i wieloletni Prezes naszego klubu Kolega Tadeusz Kasprzycki.

Był dla nas Mentorem, Nauczycielem i Przyjacielem .

Pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.

Członkowie Sekcji Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego MTSR Sowiniec

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”

Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”

zapraszają na

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N
zaliczane do Pucharu Polski -PUCHAR LAJKONIKA Kraków 22.02.2020r.

 

Konkurencje:
F1N młodzików urodzeni w latach 2006 i później
F1N junior młodszy urodzeni w latach 2004 – 2005
F1N junior urodzeni w latach 2003 – 2002
F1N senior urodzeni w latach 2001 i wcześniej

UWAGA: Wszyscy zawodnicy startujący w kategorii wiekowej Junior Młodszy, Junior oraz

Senior mają obowiązek posiadać aktualną licencję sportową na 2020 r.

Organizator zawodów:
Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”
Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”

Miejsce i termin zawodów:
Hala sportowa MDK Dom Harcerza Kraków ul. Reymonta 18

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW

8:00 – 9:00     Rejestracja zawodników, loty treningowe
9:00 – 9:15        Uroczyste otwarcie zawodów
9:30 – 16:30      Loty konkursowe
12:20 – 12:30     Zakończenie zawodów młodzików (lub pół godziny po zakończeniu ostatniej tury lotów młodzików)
16:50 – 17:00    Zakończenie zawodów (lub pół godziny po

zakończeniu ostatniej tury lotów)

Klasyfikacja:
Tylko indywidualna.
Warunki uczestnictwa:
– Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w zawodach w terminie od 27.01.2020r do 17.02.2020r.
– Tylko online formularz zgłoszeniowy na stronie http://mtsrsowiniec.pl/
– Dokonanie opłat startowych; (10zł młodzik, 20zł junior młodszy i junior, 30zł senior) przy rejestracji.
– Zawodnik może wystartować tylko w jednej kategorii wiekowej zadeklarowanej podczas rejestracji.
– Zawodnik może zgłosić 3 modele, modele zgłaszane do zawodów powinny być oznakowane numerem licencji (młodzicy, którzy nie posiadają licencji, podpisują modele inicjałami).

Regulamin :
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami
Aeroklubu Polskiego dla klasy F1N.
Nagrody:
Za zajęcie I, II, III miejsca medale oraz dyplomy.
Wyżywienie :
Istnieje możliwość zamówienia posiłku (obiad) w cenie 20 zł przy zgłoszeniu
Nocleg:
Organizator nie zapewnia noclegu.
Kierownik zawodów: Mateusz Niebielski
Sędzia Główny Zawodów: Krzysztof Przybytek

aktualności i ewentualne dodatkowe informacje na stronie http://mtsrsowiniec.pl/

Zaproszenie na Międzynarodowego Konkurs Młodych Artystów FAI

 FAI Young Artists Contest

Dyrektorzy

Szkół i Domów Kultury

oraz innych ośrodków zajęć pozalekcyjnych

z terenu Krakowa  i powiatu krakowskiego

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

dot. międzynarodowego Konkursu Młodych Artystów FAI

 

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI – World Air Federation) ogłosiła Konkurs Młodych Artystów na 2020r., którego temat brzmi:

Latanie kiedyś i w przyszłości.

Głównym celem konkursu plastycznego jest promocja sportu lotniczego oraz lotnictwa  i astronautyki. Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat. Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się drogą selekcji, tj.:

w konkursach lokalnych – szkolnych lub na terenie domu kultury

w finałach regionalnych – na terenie poszczególnych województw

w finale ogólnopolskim – w Warszawie                                                      

w finale międzynarodowym – w Lozannie (Szwajcaria)

 

Organizatorem  Krakowskiego regionalnego finału jest Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne SOWINIEC – Członek Zwyczajny Aeroklubu Polskiego

we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury “DOM HARCERZA”.

Zachęcamy: Szkoły, Domy i Centra Kultury, Ośrodki zajęć pozalekcyjnych oraz Drużyny Harcerskie, do wzięcia udziału w konkursie, poprzez organizację konkursów lokalnych.

Wszystkie prace plastyczne należy ocenić komisyjnie i wytypować po

2 zwycięzców w każdej kategorii wiekowej.

Przysłanie wszystkich prac z konkursu lokalnego, (tzn. w liczbie większej niż po 2 najlepsze, w grupie wiekowej) jest niedopuszczalne i w takim przypadku, wszystkie przesłane prace nie wezmą udziału w  dalszym konkursie.

Konkurs Młodych Artystów FAI jest akcją dedykowaną dzieciom i młodzieży na całym świecie, organizowaną nieprzerwanie od roku 1986. Więcej informacji n/t konkursu – można znaleźć na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI https://www.fai.org/faiyoungartistscontest  

 

Finał Krakowski konkursu będzie przebiegał wg. poniższego harmonogramu:

 

do 17 lutego 2020 r.

przesłanie/dostarczenie prac z konkursów lokalnych do MDK “Dom Harcerza”

18 lutego 2020 r. ogłoszenie wyników konkursu na stronie Organizatora http://mtsrsowiniec.pl

Najlepsze prace wyłonione w ramach Finału Krakowskiego wezmą udział w Finale Ogólnopolskim.

Regulamin oraz zasady organizacyjne konkursów lokalnych.

Konkursy lokalne należy przeprowadzić zgodnie z Regulaminem – opublikowanym na stronie Organizatora wykonawczego. Prace laureatów wyłonione w ramach konkursów lokalnych, wraz z wypełnionymi i podpisanymi zgłoszeniami, należy przesłać lub dostarczyć na adres organizatora Finału Krakowskiego:

 

Młodzieżowy Dom Kultury ,, Dom Harcerza  “

Reymonta 18 30-059 Kraków

(z dopiskiem ,,Konkurs FAI”)

 

Prosimy jednocześnie o dołączenie krótkiej informacji nt. łącznej liczby dzieci, które wzięły udział w konkursie lokalnym.

Nadesłane prace muszą być oznaczone CERTYFIKATEM, według załączonego wzoru. Certyfikat wypełniony komputerowo lub pismem odręcznym – drukowanymi literami, należy przykleić na odwrocie pracy.

Prace bez certyfikatu nie będą oceniane.

Prace nadesłane na konkurs stają się własnością Organizatora i mogą być wykorzystywane do ich celów statutowych i do promocji Konkursu FAI – z zachowaniem praw autorskich. Autorzy lub lokalni organizatorzy powinni wykonać, na własne potrzeby, kolorowe kopie prac.

 

Kontakt: Krzysztof Przybytek, tel. 601 467 698

link do regulamin  https://bemowskie.pl/content-dir/uploads/2020/01/REGULAMIN_Konkursu-FAI_20200110.pdf

link do informacja  https://bemowskie.pl/content-dir/uploads/2020/01/Informacja-i-temat-Konkursu-FAI_2020.pdf

 link do zgłoszenia   https://bemowskie.pl/content-dir/uploads/2020/01/2020_Zg%C5%82oszenie-O%C5%9Bwiadczenie_14012019.pdf

 link do certyfikat   https://bemowskie.pl/content-dir/uploads/2016/04/2020_Certyfikat-FAI_POL.doc

Wyniki F3K, S8E/P

F3K

 Name1
Laddr
2
AUp
3
BLddr
4
L2x4
5
1234
6
5×2.0
7
3of6
Penalty
& Rnd
Total
Score
%Club
1Adam Koszałka100097610001000100010001000 6 000100,0%MTSR Sowiniec
2Leszek Małmyga100010001000100095910001000 6 000100,0%AZL
3Cezary Janas10009509971000100010001000 5 99799,95%Aeromodelklub Artbem BCK
4Łukasz Dańczyszyn100094195194410009981000 5 89398,22%SSML
5Mateusz Czerkies10001000995945864997894 5 83197,18%SAUT Leonardo
6Rafał Muchowski1000978966807970905994 5 81396,88%SSML
7Paweł Królicki10006969789109259921000 5 80596,75%Sanockie SML
8Arkadiusz Witkowski1000994969679889975956 5 78396,38%Aeromodelklub Artbem BCK
9Rafał Budzoń10009551000784934914952 5 75595,92%GSML
10Kacper Krempa10001000953745805980951 5 68994,82%SAUT Leonardo
11Sebastian Florek1000974958652850993903 5 67894,63%MTSR Sowiniec
12Michał Sokołowski771909969922934998920 5 65294,20%Aeromodelklub Artbem BCK
13Jarosław Grzesica1000511961854850975882 5 52292,03%Azm
14Wojciech Koszelski1000883838574964927852 5 46491,07%SAUT Leonardo
15Maciej Paluszek571862872652866949731100/74 83280,53%UKM-Orion
16Wojciech Wojdyło571817799791794904431 4 67677,93%SAUT Leonardo
17Krzysztof Przybytek771707767626778803817 4 64377,38%MTSR Sowiniec
18Marek Arasimowicz771785625541761922776 4 64077,33%Aeroklub Lubelski
19Mateusz Dyba771822789713784857639100/54 63677,27%MTSR Sowiniec
20Michał Filas771774676517859723641 4 44474,07%MTSR Sowiniec
21Marek Zalewski400694787626708791800 4 40673,43%Aeroklub Gdański
22Artur Gorczyca571560784504748732737 4 13268,87%SAUT Leonardo
23Andrzej Fiuk400718554693724742633 4 06467,73%ABB
24Mirosław Szendzielarz571378742393695854557 3 81263,53%GSML
25Mateusz Ptaszek571549573334603728524 3 54859,13%MTSR Sowiniec
26Marcin Pokrzywa571470474348569808496200/3,53 18853,13%MTSR Sowiniec
27Krzysztof Turmiński400424560412570683493 3 14252,37%MTSR Sowiniec
28Emilia Wojdyło400502545235485632443 3 00750,12%SAUT Leonardo
29Mateusz Niebielski2572920376505561419 2 41040,17%MTSR Sowiniec
30Andrzej Piłatowicz0         Aeroklub Warszawski
31Piotr Górny0         SMO Feniks
32Adrian Stępień0         MTSR Sowiniec

S8E/p

Lp.Imię:Nazwisko:Klub sportowyNumer licencjiKategoria wiekowa:Numer startowy:1 lot:2 lot:3 lot:FinałSumaMiejsce
1LeszekMAŁMYGAAZLPOL-4578Senior11 000,001 000,001 000,001 000,004 000,00I
2AdamKOSZAŁKAMTSR SowiniecPOL-7485Junior541 000,001 000,00986,81999,563 986,37II
3KrzysztofPRZYBYTEKMTSR SowiniecPOL-3754Senior69993,41991,19956,171 000,003 940,76III
4MateuszPTASZEKMTSR SowiniecPOL-7824Junior11984,381 000,00960,35975,43 920,124
5SebastianFLOREKMTSR SowiniecPOL-7591Junior18986,78973,74953,85916,083 830,455
6KacperKREMPASAUT LeonardoPOL-7648Junior50793,41975,931 000,00 2 769,346
7MichałFILASMTSR SowiniecPOL-4624Senior51975,77960,61804,4 2 740,787
8MarekARASIMOWICZAeroklub LubelskiPOL-5365Senior14872,25905,91940,53 2 718,688
9MarekZALEWSKIAeroklub GdańskiPOL-6923Senior12859,34786,340 1 645,689

S8D

Lp.ImięNazwiskoKlub sportowy:Numer licencji:Numer startowy1 Lot2 Lot3 LotSumaMiejsce
1MateuszPTASZEKMTSR SowiniecPOL-7824114060576034960626I
2KacperKREMPASAUT LeonardoPOL-764850112601706012060582II
3AdamKOSZAŁKAMTSR SowiniecPOL-74855428560  345III
4SebastianFLOREKMTSR SowiniecPOL-759118DQ 1106077603074

Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K Kraków 2019 – Lista Startowa

Nastąpiła zmiana listy startowej i listy zadań

Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych S8E/p i S8D

MTSR Sowiniec Sekcja Modelarska

Zaprasza

na Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych S8E/p i S8D

które odbędą się 11 listopada 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI.

Od zawodników wymagana jest aktualna licencja sportowa

Rejestracja  zawodników tylko online od dnia 08.10.2019 od godz. 18:00

REJESTRACJA ONLINE

Koniec rejestracji 06.11.2019 o godzinie 20.00

Nie ma możliwości późniejszej rejestracji
(np. w dniu zawodów)!!!

Lista zawodników zostanie ogłoszona w dniu  07.11.2019

Opłata startowa :

 20zł  senior

 10 zł junior    

Protesty :opłata 100zł

 

Program zawodów

Poniedziałek 11.11.2018

09.30-09.55  rejestracja, przygotowanie terenu

10,00   – otwarcie zawodów
10.10-12.30 – zawody S8E/p

12:45-14:00 – zawodu S8D

14:15 – Zakończenie zawodów

Ze względu na warunki atmosferyczne powyższy program
może ulec zmianie!

Informacje  na stronie  http://mtsrsowiniec.pl/

lub telefonicznie

Krzysztof Przybytek     601467698

 

Ogólnopolskie Zawody zaliczane do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K Kraków 2019

MTSR Sowiniec Sekcja Modelarska

Zaprasza

na Ogólnopolskie Zawody zaliczne do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K,

które odbędą się 09-10 listopada 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI. Organizatorzy przewidują klasyfikację indywidualną dla seniorów oraz  wyróżnienie dla najlepszego juniora.

Od zawodników wymagana jest aktualna licencja sportowa

Rejestracja  zawodników tylko online od dnia 08.10.2019 od godz. 18:00

Koniec rejestracji 06.11.2019 o godzinie 20.00

Nie ma możliwości późniejszej rejestracji
(np. w dniu zawodów)!!!

Lista zadań zostanie  wraz z listą zawodników ogłoszona w dniu  07.11.2019

Opłata startowa :

 50zł  senior

 30 zł junior    

Protesty :opłata 100zł

 

Program zawodów

Sobota 09.11.2018

09.00-09.55 – trening, rejestracja, przygotowanie terenu

10,00   – otwarcie zawodów
10.10-16.30 – zawody F3K

Niedziela  10.11.2018

09.00-10.00 – trening, rejestracja F3K Klub

10.00-14.00 – zawody F3K
14:30 – zakończenie zawodów

Ze względu na warunki atmosferyczne powyższy program
może ulec zmianie!

Informacje  na stronie  http://mtsrsowiniec.pl/

lub telefonicznie

Krzysztof Przybytek     601467698

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2019

W dniach 27-30 lipca 2019 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w  zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych.

 

Sędzia Główny – Ewa Dudziak-Przybytek

Sędziowie bezpieczeństwa – Jarosław Zasuń, Marcin Pokrzywa

Sędziowie oceny makiet – Antoni Opoczka,   

Odczyt altimetrów obsługa IT – Krzysztof Turmiński

Sekretariat sportowy- Mateusz Dyba

…………………………………………………………………………………………………………………….

Koszty:

Opłata startowa senior 140 PLN, junior 80 PLN

Kadrowicz: senior 100 zł, junior 70 zł

Hotelik ze śniadaniem: 50 zł ( za dzień)

Pensjonat ze śniadaniem: 90 zł ( za dzień)

Obiad: 25 zł

Kolacja: 20 zł

 

Zgłoszenia  wyłącznie online na

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

LISTA   ZGŁOSZONYCH   UCZESTNIKÓW

  do dnia 20.06.2019

           Ramowy program MPMK Włocławek 2019

Czwartek 27 czerwca 2019

 

18.00-21.00. –   przyjazd i rejestracja zawodników

21.00-22.00. –   zdawanie makiet S5 do oceny

18.30-19.30 –     kolacja

20.15                  spotkanie organizacyjne wszystkich zawodników     

Piątek 28.07.2017

7.00-8.00 –       śniadanie

8.00 –               otwarcie Mistrzostw Polski oraz odprawa zawodników i sędziów.

Od 8.15 –      rejestracja modeli  modeli S3A

8.45-12.00 –  trzy kolejki lotów S3A

od  11.00   rejestracja modeli  modeli S1

12.30-13.30  – Pierwsza kolejka  S1A i S1B

13.30    przerwa obiad    , rejestracja zawodników przyjeżdżających  w piątek

15.30-17.00- druga i trzecia  kolejki S1A i S1B

od 17.00  rejestracja modeli  modeli S8D

17.30-19.30- trzy kolejki S8D

19.30 loty dogrywkowe

18.00-19.30 – wydawanie makiet S5B,C zdawanie makiet S7

19.30-20.30 –   kolacja

 

Sobota 29.06.2019

6.00-7.00- śniadanie

od   7.30 rejestracja modeli  modeli S4A

8.00.-11.00- trzy kolejki S4A           

od  10.30  rejestracja modeli  modeli S6A

11.30-13.00- trzy kolejki S6A

13.00-14.30-   przerwa obiad

14.30- 17.00 – trzy kolejki S5B, S5C

od 16.00  rejestracja modeli  modeli S8E/P

17.00-19.00- loty S8E/P

19.30 loty dogrywkowe             

19.30-20.15. kolacja

20.00-21.00   wydawanie makiet

20.30 –   wręczenie medali S1A,B, S3A,S8D

 

Niedziela 30.06.2019

7.00.-8.00- śniadanie

od 8.00   rejestracja modeli  modeli S9A

8.30.-11.30 – trzy kolejki S9A

12.00-14.00- loty S7    S6A kobiet i loty dogrywkowe S9A

14.00 obiad

15.30 zakończenie MP

WORLD CUP IN KRAKOW 2019 – RESULTS PP

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 17.02.2019r.

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”
Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”
zapraszają na
Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N
zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 17.02.2019r.

Konkurencje:

F1N młodzików urodzeni w latach 2005 i później

F1N junior młodszy urodzeni w latach 2003 – 2004

F1N junior urodzeni w latach 2002 – 2001

F1N senior urodzeni w latach 2000 i wcześniej

UWAGA: Wszyscy zawodnicy startujący w kategorii wiekowej Junior Młodszy, Junior oraz Senior mają obowiązek posiadać aktualną licencję sportową na 2019r.

Organizator zawodów: 

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”

Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”

Miejsce i termin zawodów:

Hala sportowa MDK Dom Harcerza Kraków ul. Reymonta 18

PROGRAM ZAWODÓW

800 – 900                    Rejestracja zawodników, loty treningowe

900 – 915                    Uroczyste otwarcie zawodów

930 – 1630                  Loty konkursowe

1220 – 1230                Zakończenie zawodów młodzików (lub pół godziny po zakończeniu ostatniej tury lotów młodzików)

1650 – 1700                Zakończenie zawodów (lub pół godziny po zakończeniu ostatniej tury lotów)

Klasyfikacja:

Tylko indywidualna.

Warunki uczestnictwa:

  • Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w zawodach w terminie  od 30.01.2019r do 14.02.2019r.
  • Tylko online formularz zgłoszeniowy
  • Dokonanie opłat startowych; (10zł młodzik, 20zł junior młodszy i junior, 30zł senior) przy rejestracji.
  • Zawodnik może wystartować tylko w jednej konkurencji wiekowej zadeklarowanej podczas rejestracji.
  • Zawodnik może zgłosić 3 modele, modele zgłaszane do zawodów powinny być oznakowane numerem licencji
    (młodzicy, którzy nie posiadają licencji, podpisują modele inicjałami).

Regulamin :

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami

Aeroklubu Polskiego dla klasy F1N.

Numer startowy jest podstawowym identyfikatorem zawodnika podczas zawodów. Zawodnik startujący bez prawidłowo założonego numeru startowego zostanie zdyskwalifikowany.

Nagrody:

Za zajęcie I, II, III miejsca medale oraz dyplomy.

Wyżywienie :

Istnieje możliwość zamówienia posiłku (obiad) w cenie 15 zł  przy zgłoszeniu

Nocleg:

Organizator nie zapewnia noclegu.

Kierownik zawodów: Krzysztof Przybytek  tel. 601467698 

Sędzia Główny Zawodów: Michał Filas

aktualności i ewentualne dodatkowe informacje na stronie   http://mtsrsowiniec.pl/

Aktualna lista zgłoszeń

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K – WYNIKI

 Name1
Laddr
2
L1x5
3
5×2.0
4
BLddr
5
L2x4
6
AUp
7
1234
8
5×2.0
9
AUp
Penalty
& Rnd
Total
Score
%FAI / AMA
number
Club
1Cezary Janas1000100099398810001000100010001000 7 993100,0%POL-5893Aeromodelklub ArtBem BCK
2Michał Sokołowski1000702995993934100010009871000 7 90998,95%POL-7447Aeromodelklub Artbem‎
3Leszek Małmyga100079310009611000100010009071000 7 86898,44%POL 4578Aeroklub Ziemi Lubuskiej
4Łukasz Dańczyszyn100078799799010009699631000928100/87 74796,92%POL-7286Sanockie SML
5Adam Koszałka1000790100010009368939139901000 7 73296,73%POL-7485MTSR Sowiniec
6Paweł Królicki100010009071000817934871982835 7 52994,19%POL-5263Sanockie SML
7Andrzej Piłatowicz100010008701000839883795988794 7 37592,27%POL-7580Aeroklub Warszawski
8Piotr Górny100010001000988697704791993856 7 33291,73%POL-6688Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny Feniks
9Zbigniew Chrószcz1000963886943639733739980828 7 07288,48%POL-3137Aeroklub ROW Rybnik
10Jarosław Grzesica1000713100010008428266841000554 7 06588,39%POL-3379AZM
11Arkadiusz Witkowski741555962911837866876951904 7 04888,18%POL-5074Aeromodelklub ArtBem BCK
12Adam Siama1000310665899809870821997896 6 95787,04%POL-3938Aeroklub Poznański
13Dariusz Szafarowicz519723955954789773851960872 6 87786,04%POL-7358Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny FENIKS
14Adam Stach771417966892847759835934625 6 62982,94%POL-7783Sanockie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
15Krzysztof Przybytek771327876899493601702753891 5 98674,89%POL 3754MTSR Sowiniec
16Marek Arasimowicz771364858981641662742922187 5 94174,33%POL-5365LL
17Kacper Krempa10005009139927807157930  5 69371,22%POL-7648MTR Mielec
18Kacper Chrószcz771600836851503494681827519 5 58869,91%POL-7613Aeroklub ROW Rybnik
19Michał Filas519403973899585560602824603 5 56569,62%POL 4624MTSR Sowiniec
20Adrian Stępień741417820763506541572831639 5 41367,72%POL-6548MTSR Sowiniec
21Maciej Łukaszewski519460974671364472598802500 4 99662,50%POL-7047MTSR Sowiniec
22Mateusz Ptaszek570161345229231307267180 1 77722,23%POL-7824MTSR Sowiniec
23Sebastian Florek0      844659 1 50318,80%POL-7591MTSR Sowiniec
24Mateusz Dyba0   346437582   1 36517,08%POL-6694MTSR Sowiniec
25Marek Zalewski0           POL-6923Aeroklub Gdański
26Paweł Borkowicz0           POL-6566SO FENIKS

Zadania i Lista startowa – F3K

Zadania:

lp.ZadanieOpis
1Ladder + 15secIncreasing times – 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45, 2:00, in 10:00 window
2Last 5:00 in 7:00Last flight, 5:00 max, 7:00 window
3Best 5 x 2:00Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
4Big LadderBig Ladder – 5 flights only, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00 targets, 10:00 window
5Last2 x 4:00Last 2 flights, 4:00 max, 10:00 window
6All up 3 x 300All up, 3 flights, 3:00 max
71:00, 2:00, 3:00, 4:00Best 4 flights, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 max in any order, 10:00 window
8Best 5 x 2:00Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
9All up 3 x 300All up, 3 flights, 3:00 max

Lista Startowa:

_ Round 1 – Increasing times – 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45, 2:00, in 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Adam KoszałkaKacper ChrószczSebastian Florek
Kacper KrempaMateusz PtaszekKrzysztof Przybytek
Michał FilasLeszek MałmygaMarek Zalewski
Adrian StępieńCezary JanasZbigniew Chrószcz
Andrzej PiłatowiczŁukasz DańczyszynPaweł Królicki
Adam SiamaMichał SokołowskiAdam Stach
Maciej ŁukaszewskiPaweł BorkowiczJarosław Grzesica
Arkadiusz WitkowskiMarek ArasimowiczPiotr Górny
Dariusz Szafarowicz Mateusz Dyba
   
_ Round 2 – Last flight, 5:00 max, 7:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Krzysztof PrzybytekMateusz PtaszekAdrian Stępień
Paweł KrólickiMichał FilasAndrzej Piłatowicz
Michał SokołowskiLeszek MałmygaMarek Zalewski
Arkadiusz WitkowskiAdam SiamaŁukasz Dańczyszyn
Jarosław GrzesicaZbigniew ChrószczMaciej Łukaszewski
Marek ArasimowiczPaweł BorkowiczAdam Stach
Adam KoszałkaPiotr GórnyDariusz Szafarowicz
Kacper KrempaMateusz DybaSebastian Florek
 Kacper ChrószczCezary Janas
   
_ Round 3 – Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Sebastian FlorekLeszek MałmygaAdam Koszałka
Kacper ChrószczAdrian StępieńMichał Filas
Cezary JanasAndrzej PiłatowiczKrzysztof Przybytek
Adam SiamaZbigniew ChrószczMarek Zalewski
Paweł KrólickiŁukasz DańczyszynMaciej Łukaszewski
Arkadiusz WitkowskiMarek ArasimowiczMichał Sokołowski
Dariusz SzafarowiczPiotr GórnyAdam Stach
Paweł BorkowiczMateusz PtaszekMateusz Dyba
Jarosław GrzesicaKacper Krempa 
   
_ Round 4 – Big Ladder – 5 flights only, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00 targets, 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Maciej ŁukaszewskiZbigniew ChrószczAdam Stach
Paweł BorkowiczŁukasz DańczyszynJarosław Grzesica
Adam KoszałkaArkadiusz WitkowskiMarek Arasimowicz
Mateusz PtaszekDariusz SzafarowiczSebastian Florek
Kacper KrempaPiotr GórnyKacper Chrószcz
Adam SiamaMateusz DybaLeszek Małmyga
Marek ZalewskiMichał FilasCezary Janas
Paweł KrólickiKrzysztof PrzybytekAdrian Stępień
 Andrzej PiłatowiczMichał Sokołowski
   
_ Round 5 – Last 2 flights, 4:00 max, 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Adam KoszałkaŁukasz DańczyszynMateusz Dyba
Sebastian FlorekArkadiusz WitkowskiKacper Chrószcz
Kacper KrempaAdam StachCezary Janas
Krzysztof PrzybytekDariusz SzafarowiczAdrian Stępień
Leszek MałmygaJarosław GrzesicaMarek Zalewski
Andrzej PiłatowiczMateusz PtaszekZbigniew Chrószcz
Michał SokołowskiMichał FilasMaciej Łukaszewski
Piotr GórnyAdam SiamaPaweł Borkowicz
 Paweł KrólickiMarek Arasimowicz
   
_ Round 6 – All up, 3 flights, 3:00 max
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Adam KoszałkaMarek ArasimowiczMateusz Ptaszek
Kacper ChrószczMichał FilasLeszek Małmyga
Kacper KrempaKrzysztof PrzybytekAndrzej Piłatowicz
Cezary JanasAdrian StępieńMarek Zalewski
Łukasz DańczyszynAdam SiamaPaweł Królicki
Maciej ŁukaszewskiZbigniew ChrószczArkadiusz Witkowski
Adam StachMichał SokołowskiPaweł Borkowicz
Piotr GórnyDariusz SzafarowiczJarosław Grzesica
Mateusz Dyba Sebastian Florek
   
_ Round 7 – Best 4 flights, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 max in any order, 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Adam KoszałkaPaweł BorkowiczSebastian Florek
Krzysztof PrzybytekPiotr GórnyKacper Chrószcz
Leszek MałmygaMateusz DybaMichał Filas
Adrian StępieńMateusz PtaszekCezary Janas
Zbigniew ChrószczKacper KrempaAndrzej Piłatowicz
Paweł KrólickiŁukasz DańczyszynAdam Siama
Adam StachMichał SokołowskiMarek Zalewski
Jarosław GrzesicaArkadiusz WitkowskiMaciej Łukaszewski
Marek ArasimowiczDariusz Szafarowicz 
   
_ Round 8 – Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Sebastian FlorekMarek ArasimowiczArkadiusz Witkowski
Kacper ChrószczPiotr GórnyAdam Stach
Michał FilasAdam KoszałkaPaweł Borkowicz
Andrzej PiłatowiczMateusz PtaszekMateusz Dyba
Zbigniew ChrószczKrzysztof PrzybytekKacper Krempa
Paweł KrólickiLeszek MałmygaCezary Janas
Łukasz DańczyszynMarek ZalewskiAdrian Stępień
Michał SokołowskiMaciej ŁukaszewskiAdam Siama
Dariusz SzafarowiczJarosław Grzesica 
   
_ Round 9 – All up, 3 flights, 3:00 max
   
_______ Group A ______________ Group B ______________ Group C _______
Mateusz PtaszekMateusz DybaAdam Koszałka
Kacper KrempaSebastian FlorekKacper Chrószcz
Michał FilasLeszek MałmygaKrzysztof Przybytek
Adam SiamaCezary JanasAndrzej Piłatowicz
Marek ZalewskiAdrian StępieńZbigniew Chrószcz
Michał SokołowskiPaweł KrólickiŁukasz Dańczyszyn
Adam StachArkadiusz WitkowskiMaciej Łukaszewski
Dariusz SzafarowiczMarek ArasimowiczJarosław Grzesica
Paweł BorkowiczPiotr Górny 

Matrix:

 Name1
Laddr
2
L1x5
3
5×2.0
4
BLddr
5
L2x4
6
AUp
7
1234
8
5×2.0
9
AUp
1Adam KoszałkaAACAAAABC
2Sebastian FlorekCCACACCAB
3Kacper ChrószczBBACCACAC
4Mateusz PtaszekBBBABCBBA
5Kacper KrempaAABAAABCA
6Michał FilasABCBBBCAA
7Krzysztof PrzybytekCACBABABC
8Leszek MałmygaBBBCACABB
9Cezary JanasBCACCACCB
10Adrian StępieńACBCCBACB
11Andrzej PiłatowiczACBBACCAC
12Adam SiamaABAABBCCA
13Marek ZalewskiCCCACCCBA
14Zbigniew ChrószczCBBBCBAAC
15Paweł KrólickiCAAABCAAB
16Łukasz DańczyszynBCBBBABAC
17Maciej ŁukaszewskiACCACACBC
18Michał SokołowskiBACCABBAA
19Arkadiusz WitkowskiAAABBCBCB
20Adam StachCCCCBAACA
21Dariusz SzafarowiczACABBBBAA
22Paweł BorkowiczBBAACCBCA
23Jarosław GrzesicaCAACBCABC
24Marek ArasimowiczBABCCBABB
25Piotr GórnyCBBBAABBB
26Mateusz DybaCBCBCABCB

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K

MTSR Sowiniec Sekcja Modelarska

Zaprasza

na Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K,

oraz Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki –  F3K klub dla juniorów młodszych ,

które odbędą się 10-11 listopada 2018 roku na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI. Organizatorzy przewidują klasyfikację indywidualną dla seniorów oraz  wyróżnienie dla najlepszego juniora.

Od zawodników wymagana jest aktualna licencja sportowa

Rejestracja  zawodników tylko  online od dnia 16.10.2018 

Koniec rejestracji 06.11.2017 o godzinie 20.00

Nie ma możliwości późniejszej rejestracji
(np. w dniu zawodów)!!!

Lista zadań zostanie  wraz z listą zawodników ogłoszona w dniu  07.11.2017

Opłata startowa :

 30zł  senior

 15 zł junior    

10 zł   klub (tylko dla zawodników nie startujących w Pucharze Polski)

Protesty:opłata 100zł

Program zawodów

Sobota 10.11.2018

09.00-09.55 – trening, rejestracja, przygotowanie terenu

10,00   – otwarcie zawodów
10.10-18.00 – zawody F3K

Niedziela  11.11.2018

09.00-10.00 – trening, rejestracja F3K Klub

10.00-14.00 – zawody F3K i F3K Klub
14:30 – zakończenie zawodów

Ze względu na warunki atmosferyczne powyższy program
może ulec zmianie!

Informacje  na stronie  http://mtsrsowiniec.pl/

lub telefonicznie

Krzysztof Przybytek     601467698

Mapa Dojazdu:

REGULAMIN ZAWODÓW F3K KLUB

Regulamin-zawodów-F3K-klub

Sprawozdanie z imprezy sportowej MŚMK 2018

MTSR Sowiniec /MDK DH                                                                                                                                                  

Pracownia Modelarska

Sprawozdanie z imprezy sportowej

W dniach 28.07-05.08.2018 ekipa modelarska MTSR Sowiniec w składzie :

Kasprzycki Tadeusz            członek Jury FAI                                                                                                                                 

Przybytek Krzysztof            senior zawodnik, zespół organizacyjny mistrzostw                                                       

Dudziak Przybytek Ewa    Dyrektor Sportowy mistrzostw                                                                                             

Niebielski Mateusz             Asystent Dyrektora Sportowego                                                                  

Dyba Mateusz                      Sekretariat Sportowy Zawodów                                                                  

Turmiński Krzysztof          informatyk zawodów, obsługa altimetrów                                                        

Guzik Jan                             obsługa altimetrów, chronometraż                                                                

Pokrzywa Marcin                asystent Sędziego Bezpieczeństwa                                                                                

Filas Michał                         Sędzia Oceny Makiet S5, S7                                                                            

Łukaszewski Maciej           Sędzia Pomiarowy Makiet S5, S7                                                                   

Bobrowski Wojciech          senior zawodnik                                                                                                   

Bobrowski  Michał             senior zawodnik      

Florek Sebastian                 junior                                                                                                                                   

Barć Dawid                          junior                                                                                                                           

Koszałka Adam                   junior

wzięła udział w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych rozgrywanych na lotnisku Kruszyn we Włocławku.

 

Uzyskaliśmy m.in. następujace wyniki sportowe :

Koszałka Adam                      tytuł Mistrza Świata juniorów w kategorii S8D                      

Bobrowski Michał                 tytuł Mistrza Świata seniorów w kategorii S5C                           

Przybytek Krzysztof              tytuł Vce Mistrza Świata seniorów zespołowo w kategorii S3A

Przybytek Krzysztof              tytuł II Vce Mistrza Świata seniorów zespołowo w kategorii S4A

W poszczególnych klasach :

Juniorzy

Kategoria S3A modele rakiet czasowych ze spadochronem                                                                                   

31m Florek Sebastian

Kategoria S4A rakietoplany klasyczne                                                                                                                     

8m Florek Sebastian

Kategoria S6A modele rakiet czasowych z taśmą                                                                                               

13m Florek Sebastian

Kategoria S8D rakietoszybowce RC                                                                                                                            

1m Koszałka Adam                                                                                                                                        

13m Barć Dawid

Kategoria S9A modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym                                                                      

7m Florek Sebastian

Seniorzy:

Kategoria S3A modele rakiet czasowych ze spadochronem                                                                               

8m Przybytek Krzysztof

Kategoria S4A rakietoplany klasyczne                                                                                                              

5m Przybytek Krzysztof

Kategoria S5C makiety wysokościowe                                                                                                                    

1m Bobrowski Michał                                                                                                                                     

33m Bobrowski Wojciech

Kategoria S9A modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym                                                                                  

27m Przybytek Krzysztof

Pozostałe wyniki, informacje i zdjęcia na stronie : www.spacemodels.pl                                                                                          

Sprawozdanie z imprezy sportowej MPMK 2018

MTSR Sowiniec/MDK DH

Klub Modelarski

Sprawozdanie z imprezy sportowej

W dniach 28.06. – 1.07.2018 r. ekipa klubu modelarskiego MTSR Sowiniec  w składzie :

Tadeusz Kasprzycki             kierownik wyjazdu                                                                                                                      

Ewa Dudziak Przybytek      Sędzia Bezpieczeństwa                                                                                  

Krzysztof Turmiński            obsługa altimerów, sekretariat                                                         

Mateusz Niebielski               sędzia techniczny                                                                                    

 Michał Filas                           sędzia, zawodnik senior                                                                                      

Krzysztof Przybytek              instruktor , zawodnik senior                                                                      

Michał Bobrowski                 zawodnik senior                                                                                      

Wojciech Bobrowski            zawodnik senior                                                                                            

Dawid Barć                            zawodnik junior                                                                                               

Adam Koszałka                     zawodnik junior                                                                                        

Sebastian Florek                   zawodnik junior                                                                                         

Maciej Maciejewski              zawodnik junior                                                                                       

Mateusz  Ptaszek                  zawodnik junior                                                                                          

Franciszek Zagórski             zawodnik junior                                                                                                 

Igor Kaziród                          zawodnik junior                                                                                             

Aleksandra Kuś                    zawodnik junior

wzięła udział w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych rozgrywanych na lotnisku Kruszyn koło Włocławka – uzyskując następujące wyniki :

Juniorzy :

Kategoria S1A – modele rakiet wysokościowych                                                                                                 

12m Kaziród Igor                                                                                                                                                

13m Zagórski Franciszek                                                                                                                                      

14m Kuć Aleksandra                                                                                                                                                                        

15m Florek Sebastian

Kategoria S3A modele rakiet czasowych ze spadochronem                                                                               

5m Florek Sebastian                                                                                                                                          

6m Zagórski Franciszek                                                                                                                                              

 9m Kuć Aleksandra                                                                                                                                   

13m Kaziród Igor

Kategoria S4A rakietoplany klasyczne                                                                                                                          

8m Zagórski Franciszek                                                                                                                                         

11m Florek Sebastian                                                                                                                                          

12m Kaziród Igor                                                                                                                                                     

13m Kuć Aleksandra

Kategoria S5B makiety wysokościowe                                                                                                               

4m Zagórski Franciszek                                                                                                                                   

5m Kuć Aleksandra                                                                                                                                             

6m Kaziród Igor                                                                                                                                                         

8m Florek Sebastian                                                                                                                                             

9m Ptaszek Mateusz

Kategoria S6A rakiety czasowe z taśmą                                                                                                                                  

1m   Florek Sebastian             tytuł Mistrza Polski juniorów                                                            

2m  Zagórski Franciszek        tytuł  Vce Mistrza Polski juniorów                                                

10m Kaziród Igor                                                                                                                                                        

11m  Kuć Aleksandra                                                                                                                                            

14m Ptaszek Mateusz                                                                                                                                            

15m Maciejewski Maciej

Kategoria S8D rakietoszybowce RC                                                                                                                                 

1m Koszałka Adam               tytuł Mistrz Polski juniorów                                                              

2m  Barć Dawid                     tytuł Vce Mistrza Polski juniorów                                                     

3m  Florek Sebastian           tytuł II Vce Mistrza Polski juniorów                                                

6m Ptaszek Mateusz                                                                                                                                                

8m Maciejewski Maciej

Kategoria S9A modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym                                                                                     

6m Florek Sebastian                                                                                                                                                   

11m Kuć Aleksandra

Kategoria S6A modele rakiet czasowych z taśmą – kobiety                                                                                              

3m Kuć Aleksandra   tytuł  II Vce Mistrza Polski

Seniorzy :

Kategoria S1B rakiety wysokościowe                                                                                                                      

8m      Przybytek Krzysztof

Kategoria S3A modele rakiet czasowych ze spadochronem                                                                               

7m  Przybytek Krzysztof

Kategoria S4A rakietoplany klasyczne                                                                                                                

11m       Przybytek Krzysztof

Kategoria S5C makiety wysokościowe                                                                                                                     

5m Filas Mchał                                                                                                                                                       

6m Przybytek Krzysztof

Kategoria S6A modele rakiey czasowych z taśmą                                                                                             

10m Przybytek Krzysztof

Kategoria S7 makiety rakiet                                                                                                                                         

3m Przybytek Krzysztof   tytuł  II Vce Mistrza Polski seniorów                                                  

8m Filas Michał

Kategoria S8E/p rekietoszybowce RC                                                                                                                                

1m Koszałka Adam   tytuł Mistrza Polski seniorów                                                                 

7m Przybytek Krzysztof                                                                                                                                     

10m Barć Dawid                                                                                                                                                                

12m Ptaszek Mateusz                                                                                                                                                  

13m Florek Sebastian  

Kategoria S9A modele rakiet czasowych z opadaniem qirowym                                                                                           

2m Przybytek Krzysztof          tytuł Vce Mistrza Polski seniorów               

FAI OPEN INTERNATIONAL SPACE MODELS COMPETITION World Cup in Krakow 2018 – Results

WORLD CUP IN KRAKOW
02-03.06.2018
S4A
Lp.CompetitorJ/SClubLicense numberFAI IDStarting number1 Flight2 Flight3 FlightSumPlace
1POLAKOWSKI FilipJuniorA. LubelskiPOL 776911035126180145143468I
2CHALUPA JaromirSeniorAVZO MK SenovCZE 10973109656105136179420II
3KIČURA RastislavSeniorLMK HumenneSVK 11222460366112180119411III
4HRICINDA MichalSeniorLMK HumenneSVK 11232460464145150883834
5ŁASOCHA SławomirSeniorSSMGPOL 389654191201301171213685
6KUĆ AleksandraJuniorMTSR SowiniecPOL78911246794118097853626
7FLOREK SebastianJuniorMTSR SowiniecPOL 759194396680871803477
8CHMELIK JaroslavSeniorMK Mlada BoleslavCZE10465429057851101373328
9PALUSZEK MaciejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 57615421324971031163169
10TOKARCZYK BartłomiejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 36565421635835216329810
11ZHABRAVETS KirylSeniorGrodnoBLR 2578541394112598525611
12STRIBA PiotrJuniorCzechCZE 1473622708478788424012
13SZULC SebastianSeniorMTS KwidzynPOL 37655395633DQ7315823113
14DRASPA RadosławSeniorSSMGPOL 7395804814DQ10611021614
15ADAMCHUK AntonJuniorGrodnoBLR 048923065190121DQ21115
16KAPŁON FilipJuniorUKM Orion MuszynaPOL 7660108749101156818316
17PRZYBYTEK KrzysztofSeniorMTSR SowiniecPOL 3754541122710140DQ14117
18BREZÁNI MarekJuniorSlovenskoSVK 134680115531043614018
19VACHOKOV DimitarSeniorBulgariaBUL 005181610689606612619
20FECEK MarošJuniorSlovenskoSVK 13458011459111DQDQ11120
21VASILEV StefanSeniorBulgariaBUL 0065016180907428DQ10221
22WIŚNIEWSKI MaciejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 68405420836DQ10010022
23BEDŘICH PavkaSeniorRMK KrupkaCZE 10433050352868623
24ZACH SławomirSeniorSSMGGBR 19838612127292DQ747424
25PŁONKA DamianJuniorCzechCZE 16311100367655DQDQ5525
WORLD CUP IN KRAKOW
02-03.06.2018
S6A
Lp.CompetitorJ/SClubLicense numberFAI IDStarting number1 Flight2 FlightSumPlace
1DRASPA RadosławSeniorSSMGPOL 7395804814167180347I
2FECEK MarošJuniorSlovenskoSVK 13458011459118180298II
3ŁASOCHA SławomirSeniorSSMGPOL 38965419120138135273III
4STAROBRAT WładysławSeniorA. Ziemi ZamojskiejPOL 6236796631841802644
5DZIĘCIOŁOWSKI WojciechJuniorMTSR SowiniecPOL 78841243925911712625
6TOKARCZYK BartłomiejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 36565421635811802616
7KAPŁON FilipJuniorUKM Orion MuszynaPOL 7660108749101511022537
8ŽITŇAN MichalJuniorRMK DubnicaSVK 108724587961401092498
9HAMERNIK CyprianJuniorUKM Orion MuszynaPOL 7469823369152902429
10BUCHOWIECKI KacperJuniorMTS KwidzynPOL 785512204727515523010
11POLAKOWSKI FilipJuniorA. LubelskiPOL 7769110351261289522311
12SZULC SebastianSeniorMTS KwidzynPOL 3765539563310511722212
13SLUKOVÁ MichaelaJuniorRMK DubnicaSVK 15921195177911710221913
14WIŚNIEWSKI MaciejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 6840542083610011021014-15
15PAVLJUK VasiľSeniorRMK Liptovsky MikulasSVK 102924542759911121014-15
16ZACH SławomirSeniorSSMGGBR 198386121272928312620916
17ZHABRAVETS KirylSeniorGrodnoBLR 25785413948112720817
18STOPA JanJuniorCzechCZE 155682806827513120618
19KUĆ KacperJuniorMTSR SowiniecPOL 7890124678428212220419
20PAVKA MartinSeniorRMK KrupkaCZE 104716880749211120320
21MAJ WiktoriaJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 706253967231168620221
22SOLARZ MikołajJuniorMTSR SowiniecPOL 7882124390301119020122
23KUĆ AleksandraJuniorMTSR SowiniecPOL7891124679417911719623
24ŽITŇAN MichalSeniorRMK DubnicaSVK 111124594951009519524
25GORYCZKA KorneliaJuniorMTR MielecPOL 775110986978311119425
26CESNEK BorisSeniorRMK DubnicaSVK 108024584551009219226-27
27HRISTOV PeterJuniorBulgariaBUL 025697205865949819226-27
28CVITIĆTomislavSeniorCroatiaS 0026125358999219128
29KREMPA KacperJuniorMTR MielecPOL 754894376167911018929
30KUCHTA MichałJuniorMTSR SowiniecPOL 7885124393187311318630
31PALUSZEK MaciejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 576154213248410018431-32
32BEDŘICH PavkaSeniorRMK KrupkaCZE 10433050352929218431-32
33KRONBERGS EdgarsJuniorLatvia18YL14R81522971216018133
34JENKO MarianSeniorARK Vega SLOS5-27.0162437398849618034
35STRIBA PiotrJuniorCzechCZE 147362270847810017835
36KOSMALA DawidJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 75148478613977817536
37KUKIEŁKA JakubJuniorMTR MielecPOL 773610935019DQ17117137
38SZEWCZYK MikołajJuniorMTSR SowiniecPOL 788112438932848717138
39BREZÁNI MarekJuniorSlovenskoSVK 134680115535811217039
40PRZYBYTEK KrzysztofSeniorMTSR SowiniecPOL 37545411227828716940-41
41TOKIĆ DarkoSeniorCroatiaS 01412036387907916940-41
42KOPCIUCH NataliaJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 70455396812808716742
43GALKO DenisJuniorRMK DubnicaSVK 13217088560749316743
44STRNAD KarelJuniorRMK KrupkaCZE 15969368885848216644
45VACHOKOV DimitarSeniorBulgariaBUL 005181610689758716245
46TILEV PavelSeniorBulgariaBG 005161610586649716146
47KUCHARZYK JanSeniorCzechCZE 10721690368817715847-48
48TRŽILOVÁViktorieSeniorRMK KrupkaCZE 10786051588946415847-48
49VASILEV StefanSeniorBulgariaBUL 006501618090945715149
50GREŠMariánSeniorRMK DubnicaSVK 12397056161905914950
51MENDROK MarianJuniorCzechCZE 14716227072608814851-53
52REDLICH JakubJuniorRMK KrupkaCZE 14966785977747414851-53
53RICHTEROVÁ PavlínaJuniorRMK KrupkaCZE 162710894378767214851-53
54FLOREK SebastianJuniorMTSR SowiniecPOL 7591943966785813654
55MATUŠKA PeterSeniorRMK DubnicaSVK 10962459271795613555
56MAJ MateuszJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 73456691022448312756
57PŁONKA DamianJuniorCzechCZE 163111003676675211957
58BRONÝ PavelSeniorCzechCZE 10443050454DQ11511558
59ADAMCHUK AntonJuniorGrodnoBLR 048923065148519959
60KŮRA LadislavJuniorRMK KrupkaCZE 14946785769DQ888860
61KOSZELSKI WojciechJuniorMTR MielecPOL 73116261015DQ878761
WORLD CUP IN KRAKOW
02-03.06.2018
S9A
Lp.CompetitorJ/SClubLicense numberFAI IDStarting number1 Flight2 Flight3 FlightSumPlace
1PALUSZEK MaciejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 57615421324180147180507I
2KOSZELSKI WojciechJuniorMTR MielecPOL 73116261015113180180473II
3ŽITŇAN MichalJuniorRMK DubnicaSVK 10872458796180135144459III
4HAMERNIK CyprianJuniorUKM Orion MuszynaPOL 7469823369180941804544
5ZACH SławomirSeniorSSMGGBR 198386121272921181801444425
6POLAKOWSKI FilipJuniorA. LubelskiPOL 776911035126180921654376
7KREMPA KacperJuniorMTR MielecPOL 75489437616151180904217
8TILEV PavelSeniorBulgariaBG 005161610586721801674198
9CHALUPA JaromirSeniorAVZO MK SenovCZE 10973109656911471804189
10ZHABRAVETS KirylSeniorGrodnoBLR 25785413941809813441210
11DRASPA RadosławSeniorSSMGPOL 739580481413611415840811-12
12SZULC SebastianSeniorMTS KwidzynPOL 376553956331807815040811-12
13PRZYBYTEK KrzysztofSeniorMTSR SowiniecPOL 375454112271801266937513
14BEDŘICH PavkaSeniorRMK KrupkaCZE 1043305035218018036014
15MAJ WiktoriaJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 70625396723180DQ17835815
16LIPAI AliksandrSeniorGrodnoBLR 071761767013711110835616
17STRNAD KarelJuniorRMK KrupkaCZE 15969368885180769835417
18HRISTOV PeterJuniorBulgariaBUL 025697205865DQ18017235218
19RICHTEROVÁ PavlínaJuniorRMK KrupkaCZE 16271089437812711110033819
20KIČURA RastislavSeniorLMK HumenneSVK 112224603661029314033520
21ŁASOCHA SławomirSeniorSSMGPOL 38965419120149DQ18032921
22ŽITŇAN MichalSeniorRMK DubnicaSVK 111124594951191128031122
23BRONÝ PavelSeniorCzechCZE 10443050454139917030023
24KŮRA LadislavJuniorRMK KrupkaCZE 149467857693612813429824
25KUĆ KacperJuniorMTSR SowiniecPOL 789012467842DQ11718029725
26PAVKA MartinSeniorRMK KrupkaCZE 10471688074109180DQ28926
27FLOREK SebastianJuniorMTSR SowiniecPOL 7591943966907411928327-28
28VASILEV StefanSeniorBulgariaBUL 006501618090180103DQ28327-28
29KUCHARZYK JanSeniorCzechCZE 1072169036893939628229
30CVITIĆTomislavSeniorCroatiaS 0026125358DQ9218027230
31CHMELIK JaroslavSeniorMK Mlada BoleslavCZE1046542905718087DQ26731
32TRŽILOVÁViktorieSeniorRMK KrupkaCZE 10786051588112147DQ25932
33ADAMCHUK AntonJuniorGrodnoBLR 048923065110014424433-34
34HRICINDA MichalSeniorLMK HumenneSVK 1123246046464180DQ24433-34
35TOKARCZYK BartłomiejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 3656542163588785221835
36PAVLJUK VasiľSeniorRMK Liptovsky MikulasSVK 1029245427511310421736
37GALKO DenisJuniorRMK DubnicaSVK 1321708856097DQ11821537
38REDLICH JakubJuniorRMK KrupkaCZE 1496678597792110DQ20238
39STAROBRAT WładysławSeniorA. Ziemi ZamojskiejPOL 623679663164537919639
40MAJ MateuszJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 7345669102278625419440
41VACHOKOV DimitarSeniorBulgariaBUL 00518161068966DQ12719341
42JENKO MarianSeniorARK Vega SLOS5-27.016243739818018042
43STRIBA PiotrJuniorCzechCZE 1473622708457714417243
44KUĆ AleksandraJuniorMTSR SowiniecPOL78911246794161DQ9916044
45GORYCZKA KorneliaJuniorMTR MielecPOL 77511098697140DQDQ14045
46KOPCIUCH NataliaJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 70455396812DQDQ929246
47BUCHOWIECKI KacperJuniorMTS KwidzynPOL 7855122047291DQ9147
48KOSMALA DawidJuniorLKS Kłos OlkuszPOL 75148478613DQ53DQ5348
49KUKIEŁKA JakubJuniorMTR MielecPOL 773610935019DQDQ414149
WORLD CUP IN KRAKOW
02-03.06.2018
S7
Lp.CompetitorJ/SClubLicense numberFAI IDStarting numberModelStatic1 Flight2 FlightSumPlace
1MATUŠKA PeterSeniorRMK DubnicaSVK 10962459271Saturn 1B546243789I
2CESNEK BorisSeniorRMK DubnicaSVK 10802458455Ariane L 03522145667II
3TOKARCZYK BartłomiejSeniorUKM Orion MuszynaPOL 36565421635SATURN V496170666III
4KRZYWIŃSKI WojciechSeniorA. Ziemi MazowieckiejPOL 19745401717Ariane 45041306344
5PAVKA MartinSeniorRMK KrupkaCZE 10471688074Terrier – Improved Orion4901106005
6RUSINOWSKI AndrzejSeniorMTR MielecPOL 74017163940Meteor 24281205486
7KREMPA KacperJuniorMTR MielecPOL 75489437616Meteor 24331155487
8STRIBA PiotrJuniorCzechCZE 14736227084Nike – Apache436985348
9ŻURAWSKI PrzemysławJuniorMTR MielecPOL 75198607738Meteor 24241055299
10PAVLJUK VasiľSeniorRMK Liptovsky MikulasSVK 10292454275SONDA S1-S24188049810
11KOSZELSKI WojciechJuniorMTR MielecPOL 73116261015Meteor 13699045911
12KUKIEŁKA JakubJuniorMTR MielecPOL 773610935019Meteor 13459343812
13SLUKOVÁ MichaelaJuniorRMK DubnicaSVK 159211951779Ula – 12759036513
14TRŽILOVÁViktorieSeniorRMK KrupkaCZE 10786051588D-Region Tomahawk2926535714
15TOKIĆ DarkoSeniorCroatiaS 01412036387SAKO 4-12955535015
16KŮRA LadislavJuniorRMK KrupkaCZE 14946785769ASP2568033616
17REDLICH JakubJuniorRMK KrupkaCZE 14966785977ASP2626032217
18RICHTEROVÁ PavlínaJuniorRMK KrupkaCZE 162710894378ASP2586031818
WORLD CUP IN KRAKOW
02-03.06.2018
S8E/p
Lp.CompetitorJ/SClubLicense numberFAI IDStarting number1 Flight2 Flight3 Flight4 FlightFinalSumPlace
1HALABURDA ErykJuniorMTR MielecPOL 7349669188986,81 000,01 000,01 000,01 000,04 986,8I
2RUSINOWSKI AndrzejSeniorMTR MielecPOL 740171639401 000,01 000,01 000,01 000,0985,54 985,5II
3KAŹMIERSKI BartoszSeniorMTR MielecPOL 73436574211972,2985,6994,61 000,0985,74 938,1III
4PRZYBYTEK KrzysztofSeniorMTSR SowiniecPOL 37545411227974,71 000,0853,7955959,84 743,24
5SZWED ArturSeniorA. KrakowskiPOL 623254150341 000,01 000,0976,81 000,07384 714,85
6KRÁMEK ZbyněkSeniorMK Mlada BoleslavCZE 13385429667690,7978821,7871,9 3 362,36
7PAVKA MartinSeniorRMK KrupkaCZE 10471688074955802,2615789,7 3 161,97
8CZERKIES MateuszJuniorMTR MielecPOL 7644943723829,8DQ1 000,0898,5 2 728,38
9KOSZAŁKA AdamJuniorMTSR SowiniecPOL 748582354141 000,0638896,5 2 534,59
10BEDŘICH PavkaSeniorRMK KrupkaCZE 10433050352637,8363,31 000,0497,7 2 498,810
11ZHABRAVETS KirylSeniorGrodnoBLR 2578541394775,9827,2859,8 2 462,911
12KIČURA RastislavSeniorLMK HumenneSVK 11222460366990855,8615,7DQ 2 461,512
13CHMELIK JaroslavSeniorMK Mlada BoleslavCZE 10465429057795,5590,6DQ966 2 352,113
14BARĆ DawidJuniorMTSR SowiniecPOL 70465410543740,9636,6823,5 2 201,014
15RODAK AleksanderJuniorA. KrakowskiPOL 748682355290595,6844,6750,7 2 190,915
16MENDROK MarianJuniorCzechCZE 14716227072DQ218,3412,4798,6 1 429,316
17FLOREK SebastianJuniorMTSR SowiniecPOL 7591943966399,6771,4CE 1 171,017
18BRONÝ PavelSeniorCzechCZE 10443050454264,2447,5300,5DQ 1 012,218
19GALKO DenisJuniorRMK DubnicaSVK 132170885601 000,0DQDQ 1 000,019
20KOSZELSKI WojciechJuniorMTR MielecPOL 73116261015408 40820

XLVII Mistrzostwach Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych „Młodzi modelarze – Lotnicy na Start”

Dzień dobry,
W imieniu Aeroklubu Krakowskiego pragnę serdecznie zaprosić do udziału w XLVII Mistrzostwach Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych „Młodzi modelarze – Lotnicy na Start”.

Zawody odbędą się 27.V.2018r. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Rozpoczęcie zawodów zostało przewidziane na godzinę 10.00.

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach:

F1A/M – modele szybowców swobodnie latających

F1H – modele szybowców swobodnie latających

S6A – modele rakiet o opadaniu taśmowym

F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych

Zapraszam zarówno do udziału w zawodach jak i do pomocy przy ich organizacji. Udział w zawodach jest bezpłatny. Dla wszystkich zawodników przewidziane zostały pakiety startowe oraz dyplomy. Dodatkowo dla najlepszych zawodników przewidziane zostały puchary oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszam,

Mateusz Dyba

FAI OPEN INTERNATIONAL SPACE MODELS COMPETITION World Cup in Krakow 2018 1.06 – 3.06.2018

Entries for the World Cup:
 

Biulletine:  Pobierz / Download

Schedule

Friday:

1st June 

17:0020:00arrival of the competitors and registration  in airport Pobiednik Wielki,  delivery of the models for class S7
     
Saturday:  7:308:45registration competitors in the contest site 
2nd June 8:0010:00delivery of the models for class S7
 9:009:15opening ceremony  
 9:159:30models registration for class S9A
 9:3012:15contest in class S9A
 12:1512:30models registration for class S6A
 12:3015:15contest in class S6A
 15:0015:30lunch time
 15:3015:45models registration for class S4A
 15:4519:00contest in class S4A
 19:0019:15time reserved for fly-off 
 19:3020:00prize giving ceremony (class S9A,S6A,S4A)
 20:30  evening meeting of participants with barbeque and drink (free)
     
Sunday: 8:158:30models registration for class S8E/P
3th June 8:3012:30contest in class S8E/P
 12:0014:00contest in class S7
 13:0013:45lunch time
 13:3013:45models registration for class S8D
 13:4514:45contest in class S8D

(I-30min, II- 30min, III-30min)

 15:00  prize giving ceremony (class S8E/P,S7,S8D) closing of the competition
     
Attention: In case of bad weather or any other case the organizer reserves the right to the change the timetable.

Zawody Pucharu Polski z Klasyfikacją w Pucharze Świata w Modelarstwie Kosmicznym

Zgłoszenia na Puchar Polski:

Program zawodów

Piątek:

1czerwca 

17:0020:00przyjazd zawodników, rejestracja, zdawanie modeli makiet S7
     
Sobota:  7:308:45rejestracja zawodników na miejscu startów 
2czerwca 8:0010:00zdawanie modeli makiet S7
 9:009:15otwarcie zawodów  
 9:159:30rejestracja modeli S9A
 9:3012:15konkurencja S9A
 12:1512:30rejestracja modeli S6A
 12:3015:15konkurencja S6A
 15:0015:30lunch
 15:3015:45rejestracja modeli S4A
 15:4519:00konkurencja S4A
 19:0019:15czas rezerwowy na dogrywki 
 19:3020:00ceremonia wręczenia nagród  (konkurencje S9A,S6A,S4A)
 20:30  Spotkanie wszystkich uczestników imprezy podczas wspólnego grillowania
     
Niedziela: 8:158:30rejestracja modeli S8E/P
3czerwca 8:3012:30konkurencja S8E/P
 12:0014:00konkurencja S7
 13:0013:45lunch
 13:3013:45rejestracja modeli S8D
 13:4514:45konkurencja S8D

(I-30min,II-30min,III-30min)

 15:00  ceremonia wręczenia nagród (konkurencje S8E/P,S7,S8D)

Zamknięcie zawodów

     
Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie zawodów w trakcie ich trwania

Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych F3P Warsaw Challenge rozgrywanych w hali OsiR Koło na Bemowie

Sprawozdanie z imprezy sportowej

W dniach 2-4.03.2018  ekipa Klubu Modelarskiego MTSR Sowiniec w składzie:

-Tadeusz Kasprzycki instruktor

– Adam Koszałka zawodnik

– Aleksander Rodak zawodnik

– Mateusz Ptaszek zawodnik

– Krzysztof Koszałka pomocnik

– Paweł Ptaszek pomocnik

Wzięła udział w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych F3P Warsaw Challenge rozgrywanych w hali OsiR Koło na Bemowie uzyskując następujace wyniki:

Kategoria F3P klub

2m Adam Koszałka – tytuł Vce Mistrza Polski                                                            

5m Aleksander Rodak                                                                                                           

 12m Mateusz Ptaszek

Kategoria F5K wyścig seniorzy, juniorzy

2m Adam Koszałka tytuł Vce Mistrza Polski

Kategoria F5K młodzicy

5-8m Aleksander Rodak

5-8m Mateusz Ptaszek

Kategoria F3P Aeromusical

2m Adam Koszałka tytył Vce Mistrza Polski

6m Aleksander Rodak

Startowało 31 zawodników z Polski, Litwy, Rosji, Niemiec i Francji.

Tadeusz Kasprzycki

18_03_04_MP_Warszawa_F3P-AFM_Adam_Koszałka_2_miejsce

18_03_04_MP_Warszawa_F5K_Indoor_Racing_Adam_Koszałka_2_miejsce

18_03_04_MP_Warszawa_F3P-Klub_Adam_Koszałka_2_miejsce

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 11.02.2018r. – WYNIKI

MŁODZICY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowyNumer startowy1 Lot2 Lot3 Lot4 Lot5 Lot6 Lot7 Lot8 Lot9 LotSumaMiejsce
1STASIULEWICZPiotrAeroklub Warszawski /  LPPL6427,327,426,714,625,815,51811,4581,4I
2PICHÓRMateusz                        /  DK Zabierzów Bocheński592624,42521,77,2168,722,726,277,2II
3KIRWANEmmetAeroklub Rzeszowski  /Modelarnia SP246518,32425,521,87,35,724,120,822,573,6III
4MIŚKarolAeroklub Rzeszowski  /Modelarnia SP247011,822,423,120,319,923,916,720,821,969,44
5STASIULEWICZWojciechAeroklub Warszawski /  LPPL635,726,31525,3614,717,16,17,968,75
6ZWARZANYKrystianAeroklub Rzeszowski / Modelarnia SP246624,623,44,84,62019,4817,74,1686
7OSTACHOWICZMarcin                          /  DK Zabierzów Bocheński5320,319,816,61921,420,424,222,221,467,87
8SOLARZMikołaj                /  DK Zabierzów Bocheński5813,921,222,618,59,9239,56,810,866,88
9NIEDZIAŁEKJakubAeroklub Rzeszowski /Modelarnia SP246919,86,519,714,614,720,59,423,816,864,19
10POLOWNIAKDarekAeroklub Stalowowolski /ŚDK Tarnobrzeg6120,14,26,31313,59,712,6616,149,710
11SZEWCZYKMikołaj                  /DK Wola Batorska579,3121515,415,116,17,415,317,749,211
12WŁODZARZMarcel                 /DK Wola Batorska505,710,314,711,716,34,612,315,113,646,112
13OLBRYCHTMichałAeroklub Rzeszowski /Modelarnia SP24675,25,7812,813,815,31513,415,245,513
14KUĆAleksandraMTSR Sowiniec /MDK Dom Harcerza723,711,412,814,311,414,512,611,113,442,214
15STRZELECIgor                                  /  DK Zabierzów Bocheński 558,56,310,63,53,412,679,39,83315
16POKRYWKABartłomiej                                 /  DK Wola Batorska5653,8123,52,910,547,92,930,416
17SAMEKBernard                                   /  DK Wola Batorska549,71042,78,810,27,55,96,329,917
18POLOWNIAKKamilAeroklub Stalowowolski /ŚDK Tarnobrzeg60446,931092,110,84,229,818
19ZAGÓRSKIFranciszekMTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza516,987,910,28610,243,228,419
20KAZIRÓDIgorMTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza5232,222,68,18,24,35,97,223,520
21KUĆKacperMTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza732,74,33,97,442,93,56,34,718,421
22TRYBUŁAMaciejAeroklub Gliwicki714,74,81,60,81,71,21,51,11,311,222

 

JUNIORZY MŁODSI
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowyNumer startowy1 Lot2 Lot3 Lot4 Lot5 Lot6 Lot7 Lot8 Lot9 LotSumaMiejsce
1ZDANCEWICZZofiaPOL-7383Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach429,318,125,223,55,423,64,524,316,578,8I
2RUDZIŃSKIFilipPOL-7491Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach26,9204,825,620,224,76,623,525,776II
3JAJKOMichalPOL-7674Aeroklub Stalowowolski /ŚDK Tarnobrzeg12423,85,224,524,322,92423,218,172,8III
JUNIORZY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowyNumer startowy1 Lot2 Lot3 Lot4 Lot5 Lot6 Lot7 Lot8 Lot9 LotSumaMiejsce
1WSZOŁEKGrzegorzPOL-7331MTSR Sowiniec/MDK Bochnia326,114,216,524,114,55,322,42523,172,2I
2FLOREKSebastianPOL-7591MTSR Sowiniec/MDK Dom Harcerza3120,920,87,818,13,820,915,821,822,865,5II
3RYPIŃSKAJuliaPOL-7158Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach3018,821,120,6721,519,518,320,97,763,5III
SENIORZY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowyNumer startowy1 Lot2 Lot3 Lot4 Lot5 Lot6 Lot7 Lot8 Lot9 LotSumaMiejsce
1DUDZIKTomaszPOL-7692MOKSiR Chrzanów193,820,333,26,332,820,534,135,635,3105I
2RYGUŁAPiotrPOL-2204MOKSiR Chrzanów2432,130,24,84,52226,75,933,15,395,4II
3NYKBartoszPOL-4066Aeroklub Warszawski 1427,826,529,726,327,728,926,229,52788,1III
4STASIULEWICZTomaszPOL-7680Aeroklub Warszawski /  LPPL1318,54,523,227,727,62829,125,723,884,84
5PUKOWIECGrzegorzPOL-4928MOKSiR Chrzanów2325,327,424,524,426,820,326,82113,2815
6GAWŁOWSKIKrzysztofPOL-7716Aeroklub Krakowski1823,324,36,825,224,2914,326,128,179,46
7ŻAKJanuszPOL-1829Aeroklub Stalowowolski /ŚDK Tarnobrzeg1226,526,625,624,526,125,122,525,126,279,37
8POŁOWNIAKRafalPOL-5837Aeroklub Stalowowolski /ŚDK Tarnobrzeg1124,92712,716,62319,822,825,62377,58
9PAŹDZIOREKStanisławPOL-4314Aeroklub Gliwice2022,522,818,122,7713,123,523,123,269,89
10WSZOŁEKPawełPOL-7463MTSR Sowiniec /MDK Bochnia2717,616,318,84,6166415,19,252,710

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 11.02.2018r. – Lista Uczestników

Zawody zaliczane do Pucharu Polski klasa F1N 11.02.2018r Kraków MTSR Sowiniec
SENIORZY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowy
1DUDZIKTomaszPOL-7692MOKSiR Chrzanów
2GAWŁOWSKIKrzysztofPOL-7716Aeroklub Krakowski
3KARPIŃSKIDawidPOL-7690MOKSiR Chrzanów
4NYKBartoszPOL-4066AEROKLUB WARSZAWSKI
5PAŹDZIOREKStanisławPOL-4314Aeroklub Gliwice
6POLOWNIAKRafalPOL-5837Tarnobrzeg
7PUKOWIECGrzegorzPOL-4928MOKSiR Chrzanów
8RYGUŁAPiotrPOL-2204MOKSiR Chrzanów
9STASIULEWICZTomaszPOL-7680Aeroklub Warszawski / LPPL
10WSZOŁEKPawełPOL-7463MTSR Sowiniec
11ZAKJanuszPOL-1829Tarnobrzeg
JUNIORZY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowy
1RYPIŃSKAJuliaPOL-7158Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
2WSZOŁEKGrzegorzPOL-7331MTSR Sowiniec
JUNIORZY MŁODSI
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowy
1FLOREKSebastianPOL-7591MTSR Sowiniec
2JAJKOMichalPOL-7674Tarnobrzeg
3RUDZIŃSKIFilipPOL-7491Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
4WITEKJakub Orlik NS
5ZDANCEWICZZofiaPOL-7383Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
MŁODZICY
Lp.NazwiskoImięNumer licencjiKlub sportowy
1KAZIRÓDIgorMTSR Sowiniec
2KIRWANEmmetModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
3KOPEĆMarekAeroklub Krakowski
4KOŚLAJanMTSR Sowiniec
5KUĆOlaMTSR Sowiniec
6KUĆKacperMTSR Sowiniec
7MIŚKarolModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
8NĘDZAMaksymilianModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
9NIEDZIAŁEKJakubModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
10OLBRYCHTMichałModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
11OLBRYCHTMichałModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
12OSTACHOWICZMarcinDK Zabierzów Bocheński
13PICHÓRMateuszDK Zabierzów Bocheński
14PIESZCZEKJurekMTSR Sowiniec
15POKRYWKABartłomiejDK Wola Batorska
16POLOWNIAKDarekTarnobrzeg
17POLOWNIAKKamilTarnobrzeg
18PTASZEKMateuszMTSR Sowieniec
19SAMEKBernardDK Wola Batorska
20SMYRAKMaksymilianDK Wola Batorska
21SOLARZMikołajDK Zabierzów Bocheński
22STASIULEWICZWojciechAeroklub Warszawski / LPPL
23STASIULEWICZPiotrAeroklub Warszawski / LPPL
24STRZELECIgorDK Zabierzów Bocheński
25SZEWCZYKMikołajDK Wola Batorska
26TRYBUŁAMaciejAeroklub Gliwice
27WIERZCHOŁEKHubetModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski
28WITEKZuzannaOrlik NS
29WŁODZARZMarcelDK Wola Batorska
30WÓJTOWICZFilipMTSR Sowiniec
31ZAGÓRSKIFranciszekMTSR Sowiniec
32ZWARZANYKrystianModelarnia SP24 Aeroklub Rzeszowski

Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 11.02.2018r.

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”
Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”
zapraszają na
Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N
zaliczane do Pucharu Polski -Kraków 11.02.2018r.

Konkurencje:

F1N młodzików urodzeni w latach 2004 i później

F1N junior młodszy urodzeni w latach 2002 – 2003

F1N junior urodzeni w latach 2001 – 2000

F1N senior urodzeni w latach 1999 i wcześniej

UWAGA: Wszyscy zawodnicy startujący w kategorii wiekowej Junior Młodszy, Junior oraz Senior mają obowiązek posiadać aktualną licencję sportową na 2018r.

Organizator zawodów: 

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne „SOWINIEC”

Młodzieżowy Dom Kultury „ DOM HARCERZA”

Miejsce i termin zawodów:

Hala sportowa MDK Dom Harcerza Kraków ul. Reymonta 18

PROGRAM ZAWODÓW

8:00 – 9:00 Rejestracja zawodników, loty treningowe

9:00 – 9:15 Uroczyste otwarcie zawodów

9:30 – 16:30  Loty konkursowe

12:20 – 12:30 Zakończenie zawodów młodzików (lub pół godziny po zakończeniu ostatniej tury lotów młodzików)

16:50 – 17:00 Zakończenie zawodów (lub pół godziny po zakończeniu ostatniej tury lotów)

Klasyfikacja:

Tylko indywidualna.

Warunki uczestnictwa:

  • Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w zawodach w terminie  od 24.01.2018r do 07.02.2018r.
  • Tylko online formularz zgłoszeniowy na stronie   http://mtsrsowiniec.pl/
  • Dokonanie opłat startowych; (10zł młodzik, 20zł junior młodszy i junior, 30zł senior) przy rejestracji.
  • Zawodnik może wystartować tylko w jednej konkurencji wiekowej zadeklarowanej podczas rejestracji.
  • Zawodnik może zgłosić 3 modele, modele zgłaszane do zawodów powinny być oznakowane (młodzicy, którzy nie posiadają licencji, podpisują modele inicjałami).

Regulamin :
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami
Aeroklubu Polskiego dla klasy F1N.

Nagrody:
Za zajęcie I, II, III miejsca medale oraz dyplomy.
Wyżywienie :
Istnieje możliwość zamówienia posiłku (obiad) w cenie 15 zł  przy zgłoszeniu

Nocleg:
Organizator nie zapewnia noclegu.

Kierownik zawodów: Krzysztof Przybytek  tel. 601467698 
Sędzia Główny Zawodów: Michał Filas
aktualności i ewentualne dodatkowe informacje na stronie   http://mtsrsowiniec.pl/

Zawody Modeli Kartonowych

Dzisiaj na hali MDK DH przy ulicy Reymonta odbyły się Zawody Modeli Halowych.

Modele oceniane były pod względem estetyki wykonania, a następnie każdy zawodnik wykonywał loty w 3 konkurencjach.

W zawodach wystartowało blisko 40 dzieci i młodzieży.

Gratulujemy zwycięzcom 
Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę i pomoc w organizacji tego wydarzenia 

Niestety to już ostatnie zawody w tym roku, jednak juz teraz zapraszamy na zawody pucharu polski modeli halowych F1N, które będziemy organizować na początku lutego.

Życzymy miłego dnia,
MTSR Sowiniec

 

Wyniki:

ZAWODY KARTONÓWEK

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w klasach S8E/P i S8D dla juniorów – WYNIKI

S8E/P
lpNazwisko i imięNr licencji FAINr startowy1 lot2 lot3 lot4 lotFinałSumaMiejsce
1MAŁMYGA LeszekPOL 457828985985100010009964966I
2DYMEK Hubert (J)POL 7571339879761000100010004963II
3KOSZELSKI Wojciech (J)POL-731118962974976100010004912III
4HALABURDA Eryk (J)POL 7349381000100096779096747244
5PRZYBYTEK KrzysztofPOL 37544100095299178694946785
6RUSINOWSKI AndrzejPOL 74013489298287095837026
7GRZESICA JarosławPOL 3379849196996290133237
8KOSZAŁKA Adam (J)POL 7485110100098999129808
9FILAS MichałPOL 46243039455246471921299
10ARASIMOWICZ MarekPOL 5365276570523642182210

S8D

lpNazwisko i imięNr licencjiNr startowy1 lotLąd.2 lotLąd.3 lotLąd.SumaMiejsce
1DYMEK Hubert (J)POL 757133347603596031501141I
2FLOREK Sebastian (J)POL 7591323606023060360601130II
3BARĆ Dawid (J)POL 7046202136036060360601113III
4KOSZAŁKA Adam (J)POL 74851131260330602316010534
5KOSZELSKI Wojciech (J)POL-73111827660296602726010245
6HALABURDA Eryk (J)POL 73493824660215603606010016
7RODAK Aleksander (J)POL 7486313426018760220609297
8MAYER Mateusz (J)POL 756911556018260242607598
9MAYER Łukasz (J)POL 757029108pozaDQ122poza2309
10CZERKIES Mateusz (J)POL 764422DQpoza010

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K – WYNIKI

LP.Name1
Laddr
2
L1x5
3
5×2.0
4
BLddr
5
L2x4
6
AUp
Score%ClassFAI/AMA
number
1Eryk Halaburda1000-8831000967100010004 967100.0%JuniorPOL-7349
2Leszek Małmyga-7009911000901100010004 89298,49%SeniorPOL-4578 
3Rafał Budzoń-519100096694110009084 81596,94%SeniorPOL-4659 
4Adam Siama741-35893610009269384 54191,42%SeniorPOL-3938
5Adam Koszałka-51990196210006849904 53791,34%JuniorPOL-7485 
6Tomasz Frąk-51987594088770710004 40988,77%SeniorPOL-6090 
7Michał Sokołowski1000728889-6859917984 40688,71%SeniorPOL-7447 
8Jarosław Grzesica1000-6139179338686564 37488,06%SeniorPOL-3379 
9Paweł Królicki-333802100010007447974 34387,44%SeniorPOL-5263 
10Piotr Górny7001000-4729268208934 33987,36%SeniorPOL-6688
11Łukasz Dańczyszyn-4507257007749498313 97980,11%JuniorPOL-7286 
12Przemysław  Żurawski1000703-6207067368293 97480,01%JuniorPOL-7519
13Rafał Muchowski519-5178007497269833 77776,04%SeniorPOL-7325 
14Zbigniew Chrószcz-4506677868835886173 54171,29%SeniorPOL-3137 
15Michał Filas700-4117957294267063 35667,57%SeniorPOL-4624
16Adrian Stępień-18510006915473566983 29266,28%SeniorPOL-6548 
17Maciej Łukaszewski519-3607097035166193 06661,73%JuniorPOL-7047 
18Kacper Chrószcz-3335777395864174452 76455,65%JuniorPOL-7613 
19Andrzej Piłatowicz10008009140002 71454,64%SeniorPOL-7580
20Wojciech Koszelski-2504585115346195452 66753,69%JuniorPOL-7311 
21Mirosław Szendzielarz-1853445065974235592 42948,90%SeniorPOL-5392
22Marek Arasimowicz33363151604205072 40748,46%SeniorPOL-5365 
23Krzysztof Przybytek519-2194965283903462 27945,88%SeniorPOL-3754 
24Daniel Perzyński333066205354752 00540,37%SeniorPOL-7595 
25Kacper Krempa333306439350001 42828,75%JuniorPOL-7648
26Sebastian Florek1000250122296076815,46%JuniorPOL-7591 
27Cezary Janas7000000070014,09%SeniorPOL-5893
28Mateusz Niebielski185000001853,72%SeniorPOL-6693 
29Mateusz Czerkies7400000741,49%JuniorPOL-7644 
30Paweł Borkowicz000000  SeniorPOL-6566 
31Mateusz Dyba000000  SeniorPOL-6694 

Lista startowa S8E/P i S8D

Lista startowa S8E/P

ImięNazwiskoLicencjaJ/SKlub
MarekArasimowiczPOL-5365 SeniorAeroklub Lubelski
KrzysztofPrzybytekPOL-3754 SeniorMTSR Sowiniec
ArturSzwedPOL-6232 SeniorAeroklub Krakowski
LeszekMałmygaPOL-4578 SeniorAeroklub Ziemi Lubuskiej
AdamKoszałkaPOL-7485 JuniorMTSR Sowiniec
ErykHalaburdaPOL-7349JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
AndrzejRusinowskiPOL-7401 SeniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
HubertDymekPOL-7571JuniorMTSR Sowiniec

Lista startowa S8D

ImięNazwiskoLicencjaKlub
SebastianFlorekPOL-7591 MTSR Sowienic
MateuszCzerkiesPOL-7644 Mieleckie Towarzystwo Rakietowe
ŁukaszMayerPOL-7570Aeroklub Krakowski
MateuszMayerPOL-7569Aeroklub Krakowski
HubertDymekPOL-7571 MTSR Sowienic
WojciechKoszelskiPOL-7311 Mieleckie Towarzystwo Rakietowe
AdamKoszałkaPOL-7485 MTSR Sowienic
ErykHalaburdaPOL-7349Mieleckie Towarzystwo Rakietowe
DawidBarćPOL-7046MTSR Sowienic

 

Lista startowa i lista zadań F3K

Lista Startowa

Lp.ImięNazwiskoLicencjaJ/SKlub
1KacperChrószczPOL-7613 JuniorAeroklub ROW
2MateuszCzerkiesPOL-7644 JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
3ŁukaszDańczyszynPOL-7286 JuniorSanockie SML
4SebastianFlorekPOL-7591 JuniorMTSR Sowiniec
5ErykHalaburdaPOL-7349JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
6AdamKoszałkaPOL-7485 JuniorMTSR Sowiniec
7WojciechKoszelskiPOL-7311 JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
8KacperKrempaPOL-7648JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
9MaciejŁukaszewskiPOL-7047 JuniorMTSR Sowiniec
10Przemysław ŻurawskiPOL-7519JuniorMieleckie Towarzystwo Rakietowe
11MarekArasimowiczPOL-5365 SeniorAeroklub Lubelski
12PawełBorkowiczPOL-6566 SeniorSMO Feniks
13RafałBudzońPOL-4659 SeniorGliwickie SML
14ZbigniewChrószczPOL-3137 SeniorAeroklub ROW
15MateuszDybaPOL-6694 SeniorMTSR Sowiniec
16MichałFilasPOL-4624SeniorMTSR Sowiniec
17TomaszFrąkPOL-6090 SeniorAeroklub Lubelski
18PiotrGórnyPOL-6688SeniorSMO Feniks
19JarosławGrzesicaPOL-3379 SeniorAeroklub Z. Miedziowego
20CezaryJanasPOL-5893SeniorBCK Aeromodelklub ArtBem
21PawełKrólickiPOL-5263 SeniorSanockie SML
22LeszekMałmygaPOL-4578 SeniorAeroklub Ziemi Lubuskiej
23RafałMuchowskiPOL-7325 SeniorAeroklub Podkarpacki
24MateuszNiebielskiPOL-6693 SeniorMTSR Sowiniec
25DanielPerzyńskiPOL-7595 SeniorGliwickie SML
26AndrzejPiłatowiczPOL-7580SeniorAeroklub Warszawski
27KrzysztofPrzybytekPOL-3754 SeniorMTSR Sowiniec
28AdamSiamaPOL-3938SeniorAeroklub Poznański
29MichałSokołowskiPOL-7447 SeniorBCK Aeromodelklub ArtBem
30AdrianStępieńPOL-6548 SeniorMTSR Sowiniec
31MirosławSzendzielarzPOL-5392SeniorGliwickie SML

Lista Zadań

Lp.ZadanieOpis
1Ladder + 15secIncreasing times – 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45, 2:00, in 10:00 window
2Last 5:00 in 7:00Last flight, 5:00 max, 7:00 window
3Best 5 x 2:00Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
4Big LadderBig Ladder – 5 flights only, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00 targets, 10:00 window
5Last 2 x 4:00Last 2 flights, 4:00 max, 10:00 window
6All up 3 x 300All up, 3 flights, 3:00 max
71:00, 2:00, 3:00, 4:00Best 4 flights, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 max in any order, 10:00 window

 

 

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w klasach S8E/P i S8D dla juniorów

MTSR Sowiniec Sekcja Modelarska

Zaprasza na Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w klasach
S8E/P i S8D dla juniorów .
Zawody odbędą się 12 listopada 2017 roku na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w
Pobiedniku Wielkim.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI.

Od zawodników wymagana jest aktualna licencja sportowa.

Rejestracja zawodników tylko online. od dnia od dnia 18.10.2017

Koniec rejestracji 08.11.2017 o godzinie 20.00
Nie ma możliwości późniejszej rejestracji
(np. w dniu zawodów)!!!

Opłata startowa : 30zł senior 15 zł junior
Protesty: opłata 100zł

Program zawodów
08.00- 09.00 – trening, rejestracja, przygotowanie terenu
09.00-11.00 – zawody S8D
11.30-15.30 – zawody S8E/P
16:00 – zakończenie zawodów

Ze względu na warunki atmosferyczne powyższy program
może ulec zmianie!

Informacje telefoniczne
Krzysztof Przybytek 601467698

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki – F3K

MTSR Sowiniec Sekcja Modelarska

Zaprasza na Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych
Wyrzucanych z Ręki – F3K, które odbędą się 11 listopada 2017 roku na lotnisku Aeroklubu
Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI. Organizatorzy
przewidują klasyfikację indywidualną dla seniorów oraz wyróżnienie dla najlepszego juniora.

Od zawodników wymagana jest aktualna licencja sportowa

Rejestracja zawodników tylko online. od dnia od dnia 18.10.2017

Koniec rejestracji 07.11.2017 o godzinie 20.00
Nie ma możliwości późniejszej rejestracji
(np. w dniu zawodów)!!!

Lista zadań zostanie wraz z listą zawodników ogłoszona w dniu 08.11.2017
Opłata startowa : 30zł senior 15 zł junior
Protesty: opłata 100zł

Program zawodów
09.00-10.00 – trening, rejestracja, przygotowanie terenu
10.00-16.00 – zawody
16:30 – zakończenie zawodów

Ze względu na warunki atmosferyczne powyższy program
może ulec zmianie!

Informacje telefoniczne
Krzysztof Przybytek 601467698